Mega prezent na 50 rocznicę ślubu

Jakoś się zgapiłam i na FB już można oglądać ten nasz cud natury, ale liczę na to, że nie wszyscy, tak jako i ja, mają profil na facebooku, więc może jednak dla kogoś to będzie nowość. Usiądź wygodnie i przeczytaj naszą opowieść, bo taki prezent na rocznicę ślubu nieczęsto się zdarza.

W pracowni ostatnio tyle się dzieje i ciągniemy z Agą tyle dużych projektów na raz, że czasami trudno się połapać co już jest skończone, co sfotografowane, co przerobione, a co opublikowane. Archiwum fotograficzne nam rośnie, mój dysk już powoli pęką w szwach, a każde zdjęcie cenne i żal skasować. Nawet zdjęcia tych starych albumów, z których byłam dumna i blada parę lat temu, trzymam w odpowiednich katalogach. Tak sobie myślę, że nigdy nie wiadomo, kiedy jakiś pomysł się przyda, przypomni i zainspiruje na nowo.

Dzisiaj też chciałabym Wam opowiedzieć więcej o archiwum, ale nie moim służbowym tylko rodzinnym, o archiwum rodzinnym pani Lucyny i pana Kazimierza.

Państwo Lucyna i Kazimierz parę tygodni temu świętowali Złote Gody i z tej okazji ich dzieci, a mają ich w sumie siedmioro, postanowiły przygotować im wypasioną niespodziankę, czyli wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu wspaniała i doniosłą. Bardzo się cieszę, że wpadli na pomysł albumu, ale w sumie jakby sie tak zastanowić, to cóż innego można podarować starszym państwu? Samochód? Wycieczkę w ciepłe kraje? Komplet garnków Rosenthal?

To pewnie temat na dłuższa dywagację prezentową, ale wydaje mi się, że faktycznie mało jest takich niespodzianek, które są uniwersalne. Często mamy problem z tym, co podarować w prezencie komuś, kto już wszystko ma. Albo odwrotnie- co podarować komuś, kto nic nie ma i do szczęścia więcej nie potrzebuje? Nasza odpowiedź jest tylko jedna: wspomnienia! Wszyscy lubimy wspominać „stare dobre czasy”. Nawet jesli jeszcze nie teraz, to za parę lat i na Ciebie przyjdzie pora. A czas leci tak szybko, że zanim się obejrzysz, minie 15ty rok po maturze (to akurat z mojego własnego doświadczenia:)

Dlatego wspomnienia są jedynym uniwersalnym, najwdzięczniejszym i najprostszym pomysłem na prezent. To jak podarować coś, czego kupić się nie da. Można to jedynie ładnie oprawić. I wtedy pojawiamy się my:)

Zbieramy zdjęcia z kilku pokoleń dzieci i wnuków, katalogujemy opisy, relacje, układamy wszystko w całość, która żyje, którą chce się oglądać i do której chce się wracać. Brzmi patetycznie, ale my faktycznie czujemy, że mamy taką misję🙂

I misja ta pięknie zrealizowała się w tym zestawie na 50 rocznicę ślubu dla szanownyh Jubilatów. Dzieło było ogromne, ale dzieki koordynacji pani Bożeny- najmłodszej córki pani Lucyny i pana Kazimierza, udało się zebrać materiał fotograficzny od całego rodzeństwa, posegregować go i opisać. Po wklejeniu zdjęć wyszło nam w sumie aż 66 kart!- sama się nie spodziewałam, że aż tyle. Każda karta była ozdobiona motywami retro, bo album szykowany był w takim stylu. Do tego prosta okładka no i oczywiście skrzynia, która sama w sobie byłaby cudną niespodzianką. Zgodnie z życzeniem pani Bożeny była ona ucharakteryzowana na starą walizkę przygotowana na tę wspaniałą, bo trwająca już 50 lat podróż.

I wiecie co? Powiem Wam, że stworzenie tego wszystkiego było naprawdę nie lada wysiłkiem- ze względu na liczbę zdjęć i rozmach całego przedsięwzięcia. Ale satysfakcję mamy ogromną, zwłaszcza, gdy oddajemy taki prezent na rocznicę slubu, a w zamian dostajemy taką recenzję:

„Album jest solidnych rozmiarow i w dodatku pieknie 😘 wykonany w stylu retro . 
No i ta skrzynia w ktorej miescil sie album przepiekna 👍 
Brawo 👏🏻👏🏻👏🏻
Album jest przepiekna pamiatka rodzinna ktora wszyscy podziwiali 😊
Dziekuje jeszcze raz 😘”

No to teraz nie pozostaje mi już nic innego jak tylko pokazać w jakiej sprawie to całe zamieszanie:)

Album zdecydowanie nie znajdzie się w regularnej sprzedaży, choć jeden lub dwa podobne egzemplarze możemy jeszcze przygotować. Jednak jeśli masz ochotę na skrzynkę, to mamy dokładnie taki model w naszym sklepie internetowym Heart Made Moments. Zajrzyj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *