Dziennik pokładowy, czyli jak podrobić AliExpress

Specjalistką od namawiania mnie na różne ambitne wyczyny jest bez wątpienia pani Asia. Ma ona wiele fantastycznych pomysłów, które niejednokrotnie były dla mnie dużym wyzwaniem. A ja lubię wyzwania i nie jestem asertywna, więc pani Asi nigdy nie odmawiam.

Dzięki temu mają szansę powstać różne wspaniałe dzieła, jak to, o którym Wam zaraz opowiem.

A zaczęło się wszystko od AliExpress. Znacie? Phi, kto nie zna Ali Express. Zegarek mojego męża płynie do nas już drugi miesiąc…

Na AliExpress są rzeczy ładne, pomysłowe i tanie, ale mają jedną wadę- długo płyną do Polski. Podejrzewam, że był to główny powód, dlaczego na miesiąc przed wyprawą na rejs pani Asia napisała do mnie niewinne pytanie: „Czy pomogłaby mi Pani zrobić coś takiego?”.

Jak już pisałam- pani Asi nie umiem odmawiać, więc wespół w zespół wzięłyśmy się do omawiania ogólnej koncepcji. I tak od ogółu do szczegółu ustaliłyśmy zawartość (część „dziennikowa” na zapiski i część „albumowa” na pamiątki), podział prac i organizację całości. Właściwie to większość, łącznie z fantastyczną grubą, ręcznie barwioną skórą bydlęcą na okładkę zorganizowała pani Asia. Dla mnie zostało „tylko” poskładanie w całość tych wszystkich elementów.

Pracowało mi sie fantastycznie, bo klimaty marynarskie uwielbiam– i w designie, i w szafie własnej, i w papierach. Powstał wspaniały dziennik pokładowy z szeroką częścią albumową i dużą liczbą cudnych żeglarskich dodatków. Sto razy lepszy od chińskiego chudego pierwowzoru.

Looknijcie na fotostory:

A z dziennika jestem dumna i blada i wszystko mi w nim pasuje oprócz paznokci mojego dziecka;)

One thought on “Dziennik pokładowy, czyli jak podrobić AliExpress

 • Noooo, super!
  Bardzo mi się podoba i forma i wykonanie i pomysł.
  Pewnie stanie sie inspiracja dla własnego „Dziennika podróży”.
  Wasz jest tak ładny, ze nie wiem jak w takie cudo wprowadzać jakies zdjecia 🙂

  Moze jakis warsztacik z podobnym pomyslem?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *