Tęczowy certyfikat

Ach, wbrew wszystkim moim zasadom piszę teraz, czyli w sobotę, czyli w weekend, czyli wtedy, kiedy miałam nie pracować. Bardzo miałam jednak relaksujący dzień, obejmujący m.in. 2,5-godzinną mszę we wrocławskiej katedrze, a potem już tylko leżenie na kocu w ogrodzie przyjaciół i oglądanie mrówek, więc w sumie to nic nie robiłam konkretnego i chętnie na koniec dnia trochę popracuję.

Zresztą- taka praca to nie praca, każdy by się zamienił, prawda?

Dzisiaj będzie dużo materiału fotograficznego, bo zgodnie z tym, co pisałam niedawno, mała asystentka jest absolutnie bezcenna przy wykonywaniu zdjęć. Zwłaszcza gdy ma naturalny wdzięk i duże możliwości mimiczne, które lubi ćwiczyć przy każdej możliwej okazji. Chętnie wypożyczę moją Tośkę na godziny, żeby sobie dorobiła do kieszonkowego. Zwłaszcza, że dzisiaj zdała końcoworoczne egzaminy, więc grafik ma prawie pusty, a nasza szkoła domowa już ma wakacje. Jupii!!

A propos wakacji jest właśnie nasz dzisiejszy obiekt, bo zgodnie z wieloletnią tradycją koniec roku szkolnego oznacza dla nas znacznie więcej pracy. Lubimy wypuszczać w świat tradycyjne albumy:

…ale lubimy też niecodzienne zamówienia. Na przykład takie certyfikaty czy coś. O na przykład taki sobie certyfikat dla przedszkola, który ukochane przedszkole „Tęcza” dostanie od dzieciaków z Brzechwy. Z ulicy Brzechwy znaczy się.

Podstawą tego projektu było podobrazie, które samo w sobie stanowi ciekawą bazę, bardzo wygodną ze względu na to, że nie trzeba jej dodatkowo oprawiać. W swoich zapasach wyszperałam ostatni arkusz papieru z tęczą.

Wyeksplorowałam zresztą temat nieba i kolorowego łuku do maksimum, bo jest on niezwykle prosty, dziecięcy, uniwersalny, dzięki czemu daje dużo możliwości. Balony, chmury, słońce, latawce, kolorowe tęczowe litery- wszystko to można wykorzystać na tęczowej pracy szykowanej dla chłopca i dla dziewczynki. Was też do tego zachęcam- wyciskajcie z waszych tematów ile się da! I z Waszych asystentek też:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *