Co to jest scrapbooking?

Scrapbooking, moja miłość- chciałoby się powiedzieć:)

A oprócz tego, żeby rzucić myśl jakąś bardziej rozwiniętą: scrapbooking to technika rękodzielnicza, która wykorzystuje przede wszystkim pracę z papierem oraz z różnymi dodatkami. Korzystając z kilku podstawowych narzędzi- w wersji najprostszej z nożyczek i kleju, możecie stworzyć przepiękne prace: kartki, zaproszenia, albumy, księgi gości, drewniane skrzyneczki na skarby (tak, tak, nie malowane, ale właście scrapowane!), a nawet obrazy– w wersji 3D lub zwykłe. Możliwości jest właściwie nieskończenie wiele.

Scrapbooking pozwala kleić, zszywać, stemplować, składać, komponować, układać, zdejmować i znowu układać- wszystko po to, by osiągnąc wymarzony efekt, który finalnie ma cieszyc przede wszystki Was. I to jest własnie to, co kocham w scrapbookingu– nikt Wam nie może nic nakazać, że takie są reguły, że w takiej i takiej kolejności trzeba tworzyć tę kompozycję- nie! Tworzycie tak jak czujecie, czyli zazwyczaj, jak to widac na warsztatach, gdzie wszyscy zaczynają z tego samego punktu, a na końcu efekty są inne, każdy czuje inaczej, każdemu sie co innego podoba- inny styl, inne kolory, inny układ elementów. I to jest piękne!

Dzięki temu, że w Rupieciarni wszystkie prace wykonujemy bezpościednio na Wasze zamówienie, mamy szanse stworzyć coś, co odpowiada Wam na 100%- bz półśrodków lub innych „no, niech będzie”. Naszę pracę zaczynamy od dokładnego zebrania wywiadu- co i na jaką okazję chcecie stworzyć, jakie mają być kolory, styl, jakie uczucia ma nieść ten album lub obraz. A potem… potem prosimy Was o całkowite zaufanie i.. rzucamy się w wir. Bo scrapbooking właśnie tak działa: trudno tu cokolwiek wcześniej dokładnie zaplanować- siadasz i dajesz się ponieść: uczuciom, emocjom, pogodzie za oknem, atmosferze…

Na końcu powstaje praca, która byc może w inny dzień by nie powstała, bo wyglądałaby zupełnie inaczej. A dziś- wygląda właśnie tak. I super, i bardzo nas to cieszy, gdy dostajemy komentarze, że tak!, że to jest to!, że były łzy wzruszenia i przywołane wspomnienia. Bezcenne.

Czy tak własnie było, gdy ten album został wręczony?

rupieciarnia_album_podroznymw-1

rupieciarnia_album_podroznymw-2

rupieciarnia_album_podroznymw-3

rupieciarnia_album_podroznymw-4

rupieciarnia_album_podroznymw-5

rupieciarnia_album_podroznymw-6

rupieciarnia_album_podroznymw-7

rupieciarnia_album_podroznymw-8

Za to właśnie kocham scrapbooking- za uczucia i emocje, które budzi we mnie, gdy pracuję i w tych, którzy moje prace dostają. I chciałaym bardzo pokazać Wam te magię- zarazić, oczarować, wciagnąć. Bo to jest naprawdę coś ważnego i wartościowego. Dlatego oprócz możliwości zamówienia u nas jakiejś scrapbookingowej pracy, robimy tez warsztaty scrapbookingu.

Najbliższe odbędą się już w te sobotę 5.11.16. Będziemy na nich majstrowac aż dwie prace- kalendarz książkowy na 2017 rok (ja zamierzam takimi właśnie kalendarzami ręcznie zrobionymi obdarować na Święta wszystkie znajome babeczki. Czyż to nie świetny pomysł? Jesli chciecie nauczyć się jak introligatorsko wykonać taki kalendarz- zapraszamy na warsztaty) oraz szkicownik ze specjalnym papierem do akwareli, który będziemy… zszywać! To tak w ramach łaczenia technik, żeby nie było nudno:)

rupieciarnia-warsztaty_scrapbooking_notesy-10

rupieciarnia-warsztaty_scrapbooking_notesy-11

rupieciarnia-warsztaty_scrapbooking_notesy-2

rupieciarnia-warsztaty_scrapbooking_notesy-6

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny, kobiety, kobity i babki- pozwólcie sobie znaleźć pasję, która pokochacie. Może nawet bardziej niz ja?

PS Wszystkie szczegóły warsztatów tutaj, a tutaj pozostałe propozycje z naszego przedświątecznego grafiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *